6 Şubat Pazarcık/Kahramanmaraş Depremi

Depremdeki kaybettiğimiz tüm canlıların acısını yüreğimizde yaşıyoruz, depremzedelerin acılarını yüreğimizde paylaşıyoruz. Kalbimizin ve aklımızın bir yarısı sürekli deprem bölgesinde. Depremin 1. gününden beri aralıksız çalışıyoruz. Bölgede oluşan ve büyüyen organik bir ağımız, çalışma gruplarımız var. Bunun bir ekip haline dönüşmesini mümkün kılan, gönüllü olarak çalışan, bize destek veren herkese ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Depremin etkilerinin bu kadar kısa sürede geçmesini beklemek doğru olmayacak muhakkak ki. Hükümetin bölgede ne kadar zayıf kaldığını depremin ilk gününden beri görmeye devam ediyoruz. Yılmıyoruz, usanmıyoruz, büyüyerek ve çoğalarak desteklerimize devam ediyoruz. “Bir tır malzeme göndereceğim, nasıl dağıtım yapabiliriz?” sorularını duyduğumuzda yaşadığımız sevinci tahmin dahi edemezsiniz. Dayanışmanın yaşatacağını her seferinde söyledik ve bir kez daha gördük ki dayanışma yaşatıyor. Şu an bölgede her köye ulaşabilme imkanımızın tek sebebi dayanışma…

Bugüne kadar kendi imkanlarımızla mümkün olduğunca bölgedeki ihtiyaçları gidermeye çalıştık. Yerelde çalışan arkadaşların yakıt masraflarını dostlarımızla birlikte karşılamaya çalıştık. Uzun vadede sürdürülebilir olmayacağının farkındayız. Bu sebeple de desteklerinizi istiyoruz. Maddi manevi her destek bizim için çok önemli ve kritik bir rol taşıyor. Sürdürülebilirliğin oluşması buna bağlı. Unutmayın ki yardım bekleyen depremzede siz de olabilirdiniz. Bizce herkes bu bilinçle yaklaşırsa dayanışmanın büyüyeceğine dair inancımız tam. Yapılan maddi manevi tüm desteklerin unutulmaması ve görünmesi adına her türlü bilgiyi yine sitemizde paylaşacağız.

Bölgedeki arkadaşlarla konuşmamız sonucunda yaklaşık 1-1,5 ay sonra deprem bölgesinde en az 100.000 ile 150.000 kişinin açlıkla karşı karşıya kalacağını biliyoruz. Üstelik bu öngörülen kişi sayısı en az tanımının karşılığı olan rakamlar. Tahminlerimiz, açlıkla yüzleşecek kişi sayısının bu rakamların çok daha üstünde olacağı yönünde. Tüm bu anlattıklarımız oradaki dayanışmanın ve sürdürülebilirliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kazdağları İstanbul Dayanışması, Kaz Dağları’ndaki direnişe lojistik destek sağlamak amacı ile kurulmasına rağmen aynı dayanışma örneğini depremzedeler için de gösterebilmek adına geçmiş tecrübelerimizi sentezleyerek bölgede yeni bir oluşumun da temellerini atıyoruz. Bu oluşum ile ilgili ayrıca bilgi vereceğiz.

Tekrar hatırlatmaktan kesinlikle çekinmeyeceğiz çünkü verdiğiniz desteklerle sürdürülebilir bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Desteklerinizle varız. İyi ki varsınız…

Hatay Afet Koordinasyonu Çalışmaları

Hatay Afet Koordinasyonu Deposu Güncel Bilgileri

8 Mart 2023

Bugün itibari ile depomuzdaki malzeme miktarı kritik bir noktaya ulaştı. Depremdeki ihtiyaçların giderek artacağını, bu durumun çok uzun bir süre daha sıkıntılı olacağını tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bu anlamda tüm yardımlarınızın inanılmaz bir değeri var.

Bu yazıyı paylaş